Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Material | RCC |
| Backrest | With Backrest |
| Armrest | With Armrest |
| Length | 2000 mm |
| Seat Thickness | 50 mm |
| Installation | Free Standing |
| Set Contains | 3 |
| Seat Height | 450 mm |
| Color | Brown |
| Top Finish | Cement Finish |
| Usage Area | Park, Campus, Garden |
| Country of Origin | Made in India |
Ak Cement Articles is leading innovation & design driven Cement products. Manufacturer of high-quality molded cement products company,
Services-
Timely Delivery
Ultra-modern infrastructural facility
Hardworking team of professionals
Qualitative range
Ability to handle bulk orders
Additional Information: